Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach jest organizatorem Ogólnopolskiego Przeglądu Kapel Rockowych ph. "RYKOWISKO LIVE" wraz z działaniami profilaktycznymi dla młodzieży z terenu gminy Ryki promującymi godne życie wolne od uzależnień i wspomagającymi zdrowy oraz mądry rozwój młodego pokolenia. Przegląd "RYKOWISKO LIVE" spotyka się z dużym zainteresowaniem z uwagi na zapotrzebowanie na tego typu formy konwersacji muzycznej. Impreza ma na celu prezentację amatorskiego ruchu muzycznego, wymianę doświadczeń  i gustów oraz ocenę przez profesjonalne jury. Niewątpliwym atutem jest uczestnictwo

.

 

w składzie jury uznanych gwiazd polskiego rocka w osobach: Mietek Jurecki, Wojtek Wojda (Farben Lehre), Wojtek Cugowski (Bracia), Marek Raduli. W 2015 do jury zaprosiliśmy Jerzego Janiszewskiego, dziennikarza muzycznego Radia Lublin oraz Pawła Grudniaka, basistę zespołu Kasi Kowalskiej, który pochodzi z Ryk i właśnie na ryckiej scenie stawiał pierwsze kroki muzyczne. Zwieńczeniem imprezy jest zawsze koncert znanych i lubianych kapel rockowych. W 2015 wystąpił zespół HETMAN grający melodyjnego rocka z elementami bluesa. Gwiazdami w poprzednich latach były takie zespoły jak: Farben Lehre, Turbo, Acid Drinkers. 

 

W 2015 roku po raz pierwszy impreza miała charakter planerowy /odbyła się na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Rykach przy ul. Warszawskiej/, dzięki czemu mogła dotrzeć do jeszcze szerszego kręgu odbiorców.  Imprezie patronuje Burmistrz Ryk. W tym roku jako gwiazda wieczoru zagra dla nas KABANOS. O sobie mówią: „ewenement polskiej sceny niezależnej, zespół taki sam jak żaden inny”. Ich muzyka z pogranicza metal alternatywny/ comedy rock nie daje wyboru -musisz się dobrze bawić!
Z pewnością data 1 lipca 2017 będzie dla wszystkich wyjątkowa!

Dla zainteresowanych kapel dostępny jest pod linkiem:

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIA

 

Więcej info na:

fb

PLAKATY

                              rykowi

                          RR15    

                              plakat 2011 q9

                          plakat    

 Fotogaleria